Posted by on Oct 8, 2013 in | 0 comments

Úkolem návrhu bylo vytvořit barevné řešení a návrh koupelny rekonstruovaného pavilónu mateřské školy v Mníšku u Liberce. Hlavním úkolem bylo vymezit pracovní, herní a odpočinkovou plochu jednotného prostoru. V návrhu jsem se rozhodl nechat pracovní a herní prostor jednotný a odpočinkovou zónu jsem oddělil pomocí posuvné stěny. Samotné plochy jsou od sebe samozřejmě oddělené jak barevně, tak materiálově.

Pracovní plochu jsem řešil pomocí oranžového linolea, herní část temně červeným kobercem a odpočinkovou zónu tmavě modrým kobercem. Stěny jsem se rozhodl nechat bílé, a to hlavně vzhledem k množství nábytku a výtvarných prací, které je potřeba vystavit. Jako kontrast k bílým stěnám jsem se rozhodl barevně vymezit obdélník na stropě vymezený stopními svítidly v jasném žlutém odstínu.

Návrh koupelny vychází ze stejné barevnosti jako herna. Jedná se tedy o kombinaci teplých odstínů žluté, dvou odstínů oranžové a červené barvy v obkladech. Tyto odstíny ještě více podtrhuje výběr šedé protiskluzové dlažby.