Posted by on Oct 8, 2013 in | 0 comments

Návrh interiéru mateřské školy v Raspenavě řešil jednak barevné řešení celého objektu, ale i materiálové řešení, návrh podlah, nábytku, osvětlení…

Realizace je nominována na stavbu roku libereckého kraje.

Návrh interiéru vycházel ze čtyř základních barev, červené, modré, zelené a žluté, které se staly, vždy v kombinaci s bílou, určujícím prvkem jednotlivých tříd a sociálních zázemí. Stejná barevnost je použita v prostorách chodeb v podobě čtverců na podlaze, které zároveň tvoří navigační systém ve školce. Hlavní ideou návrh interiéru se staly barevné podlahy, bílé stěny a solitérní akustické podhledy.

Návrh barevného řešení podlah učeben samozřejmě reflektuje rozdělení materiálového pojetí na pracovní a relaxační zóny každé třídy. Pracovní části jsou řešeny pomocí přírodního linolea, které se dá velice snadno udržovat. Oproti tomu jsou relaxační plochy navrženy koberci Westex s vysokým vlasem z přírodní vlny.

Nábytkové sestavy ve třídách se skládají ze spodního segmentu pojízdných úložných boxů, které se dají sestavit v pódium, případně mohou sloužit jako sedací prvky. Středovým segmentem sestavy jsou police s úložným prostorem pro děti. Horní část sestavy je určena k uložení materiálů učitelek. Prostor mezi střední a horní částí je využita k prezentaci a výuce pomocí napnutých sítí a jednotlivých tabulí.

Druhé patro je již věnováno pouze vedení mateřské školy. Je navrženo mnohem praktičtěji a hlavně v tlumených odstínech. Jediným výrazným prvkem je zelený obklad v kuchyňce.