Posted by on Dec 3, 2013 in | 0 comments

Součástí návrhu úpravy dvou pater aerobního centra Endorfin v historické budově Brouk+Babka v Pražské ulici v Liberci, byla jednak úprava dispozic a zároveň návrh interiéru celého prostoru.

Zadáním projektu bylo vytvořit adekvátní, příjemný vstupní prostror s recepcí a posezením pro klienty centra, návrh nového sociálního zázemí na obou podlažích a vytvoření dvou velkých sálů se sklady a jednoho malého sálu pro individuální lekce. Zároveň bylo nezbytné řešit povrchové vrstvy podlah a to hlavně v samotných sálech a návrh akustické izolace.

Návrhem dispozičního řešení jsem se snažil respektovat co nejvíce původní příčky, ale zároveň vytvořit příjemné prostředí sportovního centra.
Ve 3.patře budovy došlo k narovnání příčky mezi recepcí a sálem, čímž se vytvořil velký vstupní prostor, aniž by došlo k zásadnímu zmenšení cvičebních ploch. Původní prostor recepce jsme tak mohli využít pro individuální sál. Zásadní zmenou prošel prostor původních šaten a skladu, kde jsme zcela nově vybudovali šatnu, dvě toalety a umývárnu s dvěma sprchovými kouty. Prostor podél skleněné fasády, který je již součástí sálu, je využíván jako sklad cvičebních pomůcek.
Vzhledem k tomu, že se 2. patro využívalo v celé své ploše jako sál s šatnou, jsme zde museli navrhnout kompletní zázemí se vstupním prostorem, který reflektoval řešení horního patra.

V návrhu barevného řešení jsem se nechal inspirovat barevností loga centra Endorfin a tuto velkou škálu barev jsem doplnil odstíny šedé a bílou výmalbou, která podtrhuje barevnost podlah.
Ve všech sálech jsou navrženy sportovní podlahy, které tlumí dopady, čímž chrání zraví klientů a napomáhá akustické pohodě. V ostatních částech jsou použity vinylové dílce s dekorem dřeva v šedém odstínu a antracitový zátěžový koberec.

www.aerobic-liberec.cz